15
new stories - click to show

Ludvík Kolek

Related to

Tady bude kostel, soudruzi!

26.January » Rádio Proglas
Prý prostý člověk rozumí jen doslova řečenému či zobrazenému, prý obyčejný člověk nerozumí abstrakci a umění je pro něj sprosté slovo. Zveme k jednomu důkazu, že tomu tak není. Zveme k příběhu stavby, která nejen promlouvá abstraktními obrazy, ale s…

KNIŽNÍ TIP: Posvátné umění v nesvaté době

Publikace Posvátné umění v nesvaté době / České sakrální umění 1948–1989 navazuje na stejnojmennou výstavu a cílem celého projektu je co nejkomplexněji dokumentovat roli výtvarného umění v době totalitního režimu.

KNIŽNÍ TIP: Posvátné umění v nesvaté době

Publikace Posvátné umění v nesvaté době / České sakrální umění 1948–1989 navazuje na stejnojmennou výstavu a cílem celého projektu je co nejkomplexněji dokumentovat roli výtvarného umění v době totalitního režimu.

Vyvzdorovaný kostel stojí už půl století

10.July » ČRo Brno
Komunistické úřady netušily, že něco podobného roste. A ti, kdo to věděli, dokázali stavbu podržet. Od otevření kostela v Senetářově na Blanensku uplynulo 50 let.

Unikátní kostel slaví padesátku: Senetářovští ho postavili za komunismu

/FOTO/ Okolí vesnice pod kontrolou armády a státní bezpečnosti. Hlídky na silnicích. Do Senetářova nesmí žádné auto s civilisty. Tisíce věřících tak do malé obce na Blanensku šlapou po polních a lesních cestách.

Brno jistě má nového svatého, řekl na pohřbu Ludvíka Kolka P. Marek Orko Vácha

5.June » Rádio Proglas
Lidé se dnes v Brně rozloučili se zesnulým architektem a výtvarníkem Ludvíkem Kolkem, jenž patřil mezi zakladatele komunity Emmanuel v Česku. Autor podoby kostelů v Senetářově, Hustopečích, Slavkovicích či Břeclavi a nositel mnoha vyznamenání z obla…

Zemřel architekt jediného katolického kostela postaveného za komunismu

31.May » Rádio Proglas
Ve věku 87 let zemřel 27. května architekt a výtvarník Ludvík Kolek, autor podoby kostelů v Senetářově, Hustopečích či Slavkovicích. Úmrtní oznámení dnes zveřejnilo brněnské biskupství.

Zemřel umělec Ludvík Kolek. Navrhl kostel, který vyrostl komunistům pod nosem

Ve věku sedmaosmdesáti let minulý čtvrtek zemřel architekt, sochař a malíř Ludvík Kolek. Rodák z Újezdu u Brna navrhl kostel v Senetářově na Blanensku, který vznikl době komunistického režimu a pro úřady byl nejprve utajený.

Zemřel výtvarník Ludvík Kolek

31.May » cirkev.cz
Ve čtvrtek 27. května 2021 zemřel Ludvík Kolek (nar. 1933), člen komunity Emmanuel a významná osobnost v oblasti výtvarného umění a architektury (mj. autor jedinečného návrhu kostela sv. Josefa v Senatářově).

Tato informační stránka o Ludvík Kolek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Ludvík Kolek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes