15
new stories - click to show

Otmar Oliva

Related to

Pamětní deska připomíná likvidaci řeholníků ve Velehradě

13.October » idobryden.cz
Pamětní desku, připomínající 70 let od Akce K, která byla příčinou uzavření jezuitského gymnázia ve Velehradě, v sobotu 3. října ji slavnostně odhalil a požehnal na Stojanově nádvoří papežský nuncius Charles Daniel Balvo. Jejím autorem je akademic...

Polišenský se Zámečníkem odtajnili výstavu Eva a ovoce poznání

23.September » idobryden.cz
Prastarý biblický příběh nazvaný Eva a ovoce poznání svým pohledem zachytili fotografově Zdeněk Polišenský a Milan Zámečník, kteří své dílo představili na vernisáži v Turistickém centru.

Pamětní den na Velehradě připomene tři výročí

21.September » cirkev.cz
V sobotu 3. října 2020 budou na Velehradě připomenuty tři výroční události letošního roku – 70 let od Akce K („kláštery“), 30 let od návštěvy sv. Jana Pavla II. a 10 let od úmrtí kardinála Tomáše Špidlíka, SJ. V poutním areálu bude zároveň požehná...

Pamětní den ve Velehradě připomene Akci K i návštěvu papeže

19.September » Seznam Zprávy
Pamětní den připomene v sobotu 3. října ve Velehradě na Uherskohradišťsku tři významná výročí. Součástí programu bude požehnání pamětní desky připomínající likvidaci velehradské řeholní komunity v roce 1950, bohoslužba i koncert.

Nahá ženská těla na fotografiích zdobí expozici na Velehradě. Podívejte se

18.September » Kultura Deník.cz
Černobílé umělecké snímky nahých ženských těl Zdeňka Polišenského v kombinaci s barevnými fotografiemi ovoce Milana Zámečníka jsou součástí výstavy s názvem Eva a ovoce poznání v prostorách Turistického centra Velehrad.

Místo oceánu rybník. Surfaři teď trénují doma, velké vlny jim ale trochu chybí

11.August » Bleskově.cz
Každé léto vyrážejí milovníci surfingu z Česka za vlnami oceánu. Letos je to jinak, potkáte je u českých rybníků.

Osudy Otmara Olivy

27.July » ČRo 3 Vltava
Rozhlasové vzpomínání akademického sochaře připravil Michal Bureš. Technická spolupráce Jiří Pochvalovský a Radek Veselý. Natočeno v roce 2014.

Je zkrátka nemožné být v totalitě vychován ke svobodě. Osudy sochaře Otmara Olivy

27.July » ČRo
Vězení, hory, skaut, umění, přátelé, rodina a víra... Svůj život se vším, co ho formovalo, přetavuje a vlévá do svých soch. Poslechněte si vzpomínky akademického sochaře.

Stane se Oliva Osobností Moravy?

13.July » idobryden.cz
Akademický sochař Otmar Oliva z Velehradu, jehož doménou je tvorba liturgických předmětů a úprava chrámových prostor, je jedním ze sedmi kandidátů na cenu Osobnost Moravy 2020. Když uspěje, naváže na triumf publicisty Jiřího Jilíka a hudebníka Jiř...

Poutníci na Velehradě vypískali komunistické funkcionáře

11.July » Paměť národa
Národní pouť na Velehrad u příležitosti 1100. výročí úmrtí svatého Metoděje se stala jednou z největších demonstrací proti komunistickému režimu.

Poutníci na Velehradě vypískali komunistické funkcionáře

5.July » Paměť národa
Národní pouť na Velehrad u příležitosti 1100. výročí úmrtí svatého Metoděje se stala jednou z největších demonstrací proti komunistickému režimu.

Památník jako připomínka zázraku návštěvy papeže

29.May » idobryden.cz
Tupeské hřiště, kde před 30 lety přistál vrtulník s papežem Janem Pavlem II., patří díky tomu k nejslavnějším v republice.

Tato informační stránka o Otmar Oliva zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Otmar Oliva" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes