15
new stories - click to show

Petr Gábor

Related to

Edith Whartonová: Věk nevinnosti. Láska v newyorských salonech konce 19. století

22.November » ČRo
New York 70. let 19. století. Právě tam zasadila americká spisovatelka Edith Whartonová děj svého románu Věk nevinnosti. A přiznejme rovnou, že autorka napsala velký román o lásce, odvíjející se ovšem na pozadí pozoruhodné historické fresky.

S nadějí i bez ní. O tragickém osudu manželky Rudolfa Slánského, popraveného tajemníka ÚV KSČ

19.November » ČRo
Poslechněte si příběh o manipulaci, fanatismu, lidské ubohosti a absenci ctnosti. Rozhlasovou adaptaci Vůjtkovy divadelní hry o Josefě Slánské, manželce generálního tajemníka ÚV KSČ Rudolfa Slánského, který byl v roce 1952 ve vykonstruovaném procesu…

Miloslav Švandrlík: Šumavský upír

4.November » ČRo Olomouc
Znáte nějakého upíra? Nejspíš neznáte, ale prý skutečně existují. Nevěříte? Vždyť Miloslav Švandrlík o jednom z nich napsal i povídku.

Jaroslav Žila: Na belgické pláži a Někde na břehu

7.June » ČRo Ostrava
Obě vesnické balady se odehrávají v jedné z beskydských osad. A v obou hraje svou roli motiv vody a motiv smrti. V režii Petra Gábora uslyšíme Tomáše Jirmana.

7 × z Ostravy. Poslechněte si povídky Jana Balabána, Jakuba Chrobáka, Petra Hrušky a dalších

1.March » ČRo
Povídky ostravských autorů pod režijním dohledem Petera Gábora a Tomáše Jirmana čtou David Viktora, Dušan Urban, Petr Houska nebo Petr Hruška.

Kostýmní výtvarník Tomáš Kypta: Tvůrce nemůže myslet na sebe, ale na ty, pro které tvoří

19.December » Opera PLUS
První profesionální nabídku dostal kostýmní výtvarník Tomáš Kypta v roce 1990. Byl osloven jako scénograf a později navrhoval kompletní scénografii k činoherním inscenacím v Pardubicích a k baletním v Plzni a Českých Budějovicích. Ale svůj profesní …

Peter Gábor režíruje v Česku i Slovensku, ale představil se i na scéně Théâtre Moliére v Paříži

28.October » Kultura21.cz
Krásných sedmapadesát let oslavil koncem října renomovaný režisér Peter Gábor. Řadu let sklízí úspěchy na divadelních scénách v Česku i Slovensku, ale objevil se také jako herec se objevil v několika filmech a seriálech. Působil jako umělecké šéf či…

Příběh Jany

12.October » ČRo Ostrava
Uslyšíme vyprávění Jany, která o svého muže přišla na dole Vítězný únor v roce 1963. V režii Petra Gábora hlas paní Janě propůjčila Alena Sasínová-Polarczyk.

Miloslav Švandrlík: Šumavský upír

24.September » ČRo 2 - Praha
Povídka z dílny osvědčeného autora, která nejen postraší, ale možná i pobaví. Poslouchejte do soboty 3. října 2020.

Tato informační stránka o Petr Gábor zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Petr Gábor" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes