15
new stories - click to show

Peter Hruška

Related to

Počasí jako na houpačce. Vysočinu čeká slunce, časté mlhy a v noci mráz

5.November » Třebíčský deník
Slunečné počasí bez deště čeká Vysočinu v nejbližších dnech. Podle meteorologů se ráno mohou objevovat mlhy, které někde přetrvají i odpoledne. Denní teploty ale vystoupají maximálně k deseti stupňům Celsia, v noci místy klesnou až pod bod mrazu.

Vítr shazuje stromy. Na jižní Moravě k nim hasiči vyjeli už třináctkrát

3.October » Znojemský deník
Varování před silným větrem pro celou jižní Moravu na sobotu a část neděle vydali meterologové. V souvislosti s větrným počasím v kraji jihomoravští hasiči od sobotní půlnoci do desáté hodiny dopoledne vyjížděli již třináctkrát.

Rozhovor: Peter Hruška, regionální předpovědní pracoviště Brno

28.August » ČHMI Brno
Jak funguje předpovědní pracoviště na ČHMÚ? Co je náplní člověka pracujícího na předpovědním oddělení? Jak se mění tvorba předpovědí v čase či co musím udělat, abych mohl pracovat na takovémto oddělení. Jak přesné jsou modely, jakou roli dnes hraj...

Kraj zasáhnou horka. Teploty vystoupají nad 30 stupňů, Brno ochladí kropení ulic

8.August » Znojemský deník
V nadcházejícím týdnu čeká obyvatele jižní Moravy pořádné horko. Teploty by se přes den měly držet na jednatřiceti stupních. „Pokud teplota ještě o pár stupňů stoupne, bude platit výstraha před vysokými teplotami,“ řekl meteorolog Peter Hruška.

Tropy dorazily na Vysočinu. Teploty atakující třicítku vydrží i po víkendu

O víkendu budou teploty atakovat tropickou třicítku. Podle vyjádření Českého hydrometerologického ústavu by měly vysoké teploty na Vysočině zůstat i po celý příští týden. Na pozoru by se proto měli mít nejen starší lidé, ale i děti a majitelé domá...

O víkendu bude na Vysočině i přes třicet stupňů. Horka v neděli ukončí bouřky

Teplota přes třicet stupňů Celsia a pak přijdou bouřky. Po nich se ochladí. Taková je podle meteorologů předpověď počasí pro Vysočinu na nejbližší dny, pátek 31. července až neděli 2. srpna.

Sezona hub na jižní Moravě: kvůli častým dešťům víc červavé a sežrané od slimáků

Do klidu lesa Brňan Petr Konicar uniká už od dětství. Postupně se stal vášnivým houbařem. „Je radost přinést něco domů, s čím se můžu pochlubit,“ řekl. Tento rok ho čeká úspěšná sezóna. Proti minulým suchým letům se houbám totiž daří.

Takovou bouřku jsem v životě nezažil. Obec bičoval prudký déšť

15.June » Seznam Zprávy
V neděli se nad obcí Rohatec na Hodonínsku objevila zvláštní bouřka. Přívalové srážky, které se objevily odnikud a následující hodinu zůstaly na jednom místě, poškodily v obci hned několik domů.

Koupání bez rizika. Voda na Brněnské přehradě je podle odborníků bezpečná

Čistá voda, slunečné počasí a teploty téměř třicet stupňů Celsia. Víkendové počasí udělá lidem, kteří se vyrazí koupat do Brněnské přehrady, radost.

Zima jako v dubnu. Lidem víkendové plány zkomplikuje chladné počasí a déšť

Kalendář sice ukáže poslední květnové dny, počasí venku ale bude spíše dubnové. Jihomoravané mají před sebou chladný víkend. Na sluneční svit si ještě budou muset počkat, o víkendu bude zataženo, bude pršet a teploty klesnou pod dvacítku.

Mraky, slunce, déšť i vítr. Počasí o víkendu bude nestálé, v kraji se ochladí

Nestálé počasí o víkendu čeká lidi na jižní Moravě. Po příjemném počasí v pátek a dešti v noci na sobotu se mírně ochladí. „Počasí bude proměnlivé. Bude převážně oblačno s občasnými přeháňkami. Přechodně zasvítí i slunce,“ uvedl za brněnskou poboč...

Padl mrazivý rekord

Vysočina prožila z úterý na středu mrazivou noc. Na čtyřech stanicích teplota postupně klesala až k rekordním hodnotám. Nejchladněji, minus 7,8 stupně Celsia, bylo v Libici nad Doubravou na Havlíčkobrodsku a v Hubenově na Jihlavsku. V Moravských B...

Tato informační stránka o Peter Hruška zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Peter Hruška" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes