15
new stories - click to show

Zdeněk Lukeš

Related to

V době vzniku byla pro smích. Dnes stavbu v centru Prahy obdivuje celý svět

22.November » Bleskově.cz
Stavitelé jej nesnášeli, protože byl moc složitý, kritika ho nechápala a veřejnosti byl pro smích. Odborníci z celého světa obdivují jeho styl.

Bílá záře nad fjordem. Operní dům v Oslu sbírá od svého vzniku jedno ocenění za druhým

20.November » Lidovky.cz
Kolik znáte budov postavených v posledních letech, které se dostaly i do populární literatury, známé po celém světě? Dnes si jednu takovou představíme. Na cestu si přibalte rukavice a čepici, bude tam zima.

Bílá vlna nad oceánem. Na Tenerife se nachází jeden z nejvýstřednějších koncertních sálů světa

13.November » Lidovky.cz
Kanárské ostrovy nejsou jen rájem exotiky.Jejich největší ostrov skrývá skvost organické architektury, který zlákal i bývalého amerického prezidenta Billa Clintona nebo teoretického fyzika Stephena Hawkinga.

Dříve nenáviděná normalizační stavba, dnes skvost. Památkou může být i sídlo KSČ

9.November » Aktuálně.cz
Brutalismus a bruselský styl zažívají v posledních letech nárůst popularity a otiskne se to i na seznamech kulturních památek.

Stromovka se probudila do krásy, došlo už i na Šlechtovu restauraci

7.November » iDNES.cz
Mizející Praha je u konce, zastavili jsme u třiceti památkově chráněných staveb, jejichž stav je někdy i dezolátní. Seriál o pražské architektuře ale zakončujeme optimisticky. Vydáme se do Stromovky, která v poslední době prošla úžasnou proměnou. ...

Festival Open House Worldwide už klepe na dveře, diváky zavede do Milána nebo New Yorku

7.November » TVbydlení.cz
Akce, kdy se zpřístupní jindy uzavřené památky a objekty známe i z tuzemska. Jedná se například o Open House Praha nebo obdobnou akci v Brně. Letošní ročníky, však byly kvůli pandemii koronaviru ryze virtuální. I proto vznikla myšlenka, proč takto...

Měsíc a hudební síň nad řekou. Koncertní sál na břehu Tyne v britském Gates

6.November » Lidovky.cz
Jméno Gateshead možná mnohým čtenářům nic moc neřekne. Přesto tohle 78tisícové anglické město stojí za pozornost: nalezneme v něm jednu z nejzajímavějších ukázek moderní architektury na starém kontinentu.

Palác Svět čeká přes 20 let na opravu. Proslavily ho Hrabalovy povídky

5.November » iDNES.cz
Palác Svět v pražské Libni je znám především příznivcům tvorby Bohumila Hrabala. Konstruktivistická stavba byla svého času považována za libeňskou Lucernu. Nyní budova již přes dvacet let chátrá. Italský majitel rekonstrukci zřejmě odkládá kvůli s...

Funkcionalistická vilka v Troji zarostla, je z ní útočiště narkomanů

2.November » iDNES.cz
Za mizející historickou památkou se historik architektury Zdeněk Lukeš tentokrát vydal do pražské Troji. Navštívil památkově chráněnou vilu, která by si zasloužila opravu, ale majitel ji nechává chátrat.

Schubertova vila je významná jako Grébovka, na rozdíl od ní však pustne

31.October » iDNES.cz
Schubertova vila v Praze platí za významnou stavbu, přesto budova stojící jen kousek od letohrádku Hvězda dělá spíš ostudu. Novorenesanční stavba je svým významem přirovnávána k Lannově vile nebo Grébovce, na rozdíl od nich je však v dezolátním st...

Čočky září nad Singapurem. Originální koncertní sál a divadlo zdobí městský stát

30.October » Lidovky.cz
V našem seriálu, mapujícím nové koncertní sály ve světě, se po exkurzích do Austrálie, Severní a Jižní Ameriky a Evropy poprvé zastavíme v Asii. Najdeme tu celou řadu unikátních staveb a jednu si dnes představíme.

Tato informační stránka o Zdeněk Lukeš zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Zdeněk Lukeš" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes