15
new stories - click to show

Josef Mačí

Related to

„Voláme rodičům a řešíme chyby.“ Školy se potýkají s přihláškami pod tlakem

23.February » Seznam Zprávy
Rodičům stres s přihláškami na střední prozatím skončil. Termíny na jejich podání uplynul. Teď se ale rozbíhá práce na školách. Jak se pracuje s novým systémem, se Seznam Zprávy zajely podívat na jedno pražské gymnázium.

Chřipka udeřila silně. „Takové případy jsme loni neměli,“ zní z nemocnic

21.February » Seznam Zprávy
Těžký průběh chřipky zasáhl řadu pacientů letos natolik, že potřebovali speciální péči. Někteří z nich tak museli být připojeni na plicní ventilaci nebo i mimotělní podporu. Nemocnice hlásí, že loni takové případy nebyly.

Část dětí se stále učí povinně rusky. Stát zvažuje, jestli to má pokračovat

21.February » Seznam Zprávy
V Česku jsou stále školy, kde se učí povinně ruština. Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) to několikrát kritizoval. Zatím ale není jasno, jak se stát k výuce cizích jazyků postaví.

Horským obcím se vleky vyplácejí. I když prší jako letos

17.February » Seznam Zprávy
Zimní sezóna bývá hlavním zdrojem příjmů horských obcí. I proto některé z nich investují do inovací vlastních skiareálů a chtějí přilákat více návštěvníků. Vyplatí se to i přes to, že kvůli nepříznivému počasí riskují.

Ukrajinské jednotky se stáhly z Avdijivky, aby nebyly obklíčeny, uvedl Syrskyj

17.February » Seznam Zprávy
Podle agentury Reuters je ovládnutí Avdijivky klíčové pro ruský cíl získat kontrolu nad celým východoukrajinským Donbasem.

Poslanci chtějí otevřít banky byznysu s kryptoměnami

17.February » Seznam Zprávy
Poslanci vládních i opozičních stran navrhují zmírnit omezení pro obchody s kryptoměnami v Česku a otevřít pro kryptopodnikatele banky.

Newyorský proces s Trumpem začne 25. března, oznámil soud

15.February » Seznam Zprávy
Soud tak připravil půdu pro první trestní soud s bývalou hlavou státu v dějinách USA, informují americká média.

„Už to můžu říct. Končím.“ Vavřinec Hradilek uzavírá úspěšná léta na kajaku

15.February » Seznam Zprávy
Brzy sedmatřicetiletý olympijský medailista a mistr světa ve vodním slalomu v rozhovoru pro Seznam Zprávy oznamuje své další plány: „Chci změnit svou roli a být prospěšný i někomu jinému.“

Školy jsou v nejistotě. Stávka je naše poslední řešení, říká ředitel

15.February » Seznam Zprávy
Jednání střídá jednání a školy se postupně dozvídají, kolik škrtů budou muset provést. Za Učitelskou platformu se jich účastní také ředitel kraslické základky Jan Kuzebauch, který popisuje, že školy zůstávají v nejistotě.

Systém přihlášek na střední školy vznikl partyzánsky, připouští Bek

14.February » Seznam Zprávy
Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) vysvětlil, že elektronický systém přihlašování na střední se nespustil hned i kvůli obavě, že to státní systémy nezvládnou. Podle něj musel vzniknout „partyzánsky“.

Když se rozvedení rodiče neshodnou: O střední škole může rozhodnout až soud

14.February » Seznam Zprávy
Pokud se rozvedení rodiče neshodnou na přihlášce, jedna ze škol je vyzve, aby se domluvili. Pokud to nevyjde, věc může dojít až k soudu. Každopádně se dítě dostává do obtížné situace, protože hrozí, že přihláška propadne.

Roupy se lidé nakazí častěji, než to vypadá. Chybí navíc lék pro těhotné

4.February » Seznam Zprávy
Jediný dostupný lék na roupy v Česku není vhodný pro děti do jednoho roku a těhotné nebo kojící. Zůstávají tak bez léčby, nebo shánějí alternativní přípravky v zahraničí. Nákaza nebývá závažná, ale umí být nepříjemná.

Tato informační stránka o Josef Mačí zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Josef Mačí" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes