15
new stories - click to show

Josef Mačí

Related to

Covid: Pozitivní vývoj nenastane, říká Dušek. Česku hrozí „stolová hora“

I kdyby se nárůst pozitivních případů skutečně zastavil, pro české zdravotnictví to bude znamenat obrovskou a hlavně dlouhodobou zátěž.

Brzdíme, ale nevíme, jak moc. Testovací kapacity nestačí, i když padl rekord

3.December » Seznam Zprávy
Šéf zdravotnických statistiků Ladislav Dušek opatrně mluví o brždění epidemie. Zároveň se ale ukazuje, že testovací kapacity v některých regionech nestačí, a tak se na nakažené přijde se zpožděním.

Reportáž ze školního dne v době covidu: „Jedeme na krev,“ říká ředitel

1.December » Seznam Zprávy
Třídy padají do karantény. Ředitel trasuje za hygieniky. Chybí pedagogové, vychovatelky, kuchařky i recepční. V tom všem se ale škola snaží normálně fungovat. Jak je to náročné, ukazuje reportáž z jednoho běžného pondělí.

Jak rozumět pojmu kompetence a máme jej zachovat v kurikulu?

29.November » Eduin
Co přinesl týden 22. 11. – 28. 11. 2021 Krátce: Nastupující vláda chce prodloužit vánoční prázdniny, školy chce zavírat až jako poslední. Koalice Spolu s Piráty a STAN, která tvoří novou vládu, slíbila, že nebude kvůli epidemii covidu-19 plošně za...

Bojovné matky, mírní otcové. Dětmi produkovaná látka může měnit chování

28.November » Seznam Zprávy
Malé děti ve zvýšené míře produkují látku, která za určitých okolností zvyšuje agresivitu žen a naopak ji potlačuje u mužů. Otázkou je, zda to tak skutečně funguje.

Očkovaní se testují ve firmách dobrovolně. Stát jim to ale neproplatí

28.November » Seznam Zprávy
Odborníci doporučovali, aby se ve firmách testovali i očkování. Vláda ale byla proti. V některých firmách se přesto očkovaní dobrovolně testují. Pojišťovny jim ale testy neproplatí, na rozdíl od testů pro neočkované.

Jsme na rakouské cestě? Lockdown tam platí pro všechny, zájem o očkování prudce vzrostl

25.November » Seznam Zprávy
Koronavirus v Rakousku se nadále masivně šíří, takže jsou znovu v lockdownu všichni. Vůči očkovaným lidem je to nefér, říká spolkový kancléř.

Koronavirus v číslech: Nový středeční rekord. Přibylo 18 004 nakažených

25.November » Seznam Zprávy
Ve středu laboratoře v Česku odhalily 18 004 nově nakažených covidem, což je nejvyšší středeční přírůstek od počátku pandemie. Celkový počet potvrzených případů již přesáhl hranici dvou milionů.

Zápas o všechno. Rangers před Spartou našli trenéra za „Jidáše“ Gerrarda

25.November » Seznam Zprávy
Rangers už nejsou tak dominantní. Soupeř Sparty v boji o postup v Evropské lize v posledních 4 soutěžních zápasech zvítězil pouze jednou, vypadl těsně před branami pohárového finále a k tomu všemu ještě náhle přišel o Gerrarda.

Očkovat učitele povinně? Vláda ani netuší, kolik z nich už vakcínu má

23.November » Seznam Zprávy
Povinné očkování pro zaměstnance škol. I o něm vláda debatuje. Problém však je, že chybí základní data pro rozhodnutí - tedy jaká je proočkovanost mezi učiteli i nepedagogickými pracovníky.

„Dobrý a zkušený kandidát.“ ANO trvá na Vondráčkovi ve vedení Sněmovny

23.November » Seznam Zprávy
AKTUALIZUJEME. Hnutí ANO oznámilo, že trvá na nominaci Radka Vondráčka na post místopředsedy Sněmovny. Jde o poslední neobsazené místo ve vedení dolní komory.

Uber Eats přidalo do své nabídky konopí. Rozvážet už ho ale nesmí

23.November » Seznam Zprávy
Obyvatelé Ontaria si budou moci přes Uber Eats objednat marihuanu. Kvůli zákazu rozvozu konopných výrobků si ale budou muset pro svou „zásilku“ dojít osobně. Kanadský konopný průmysl má hodnotu kolem 4 miliard dolarů.
Josef Klíma - Spisovatel, novinář, reportér

Tato informační stránka o Josef Mačí zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Josef Mačí" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes