15
new stories - click to show

Martin Nodl

Related to

Host: Martin Nodl, historik a spisovatel, odborník na život ve středověku

12.August » ČRo 2 - Praha
Jak naši předci vnímali čas? V čem byli možná svobodnější než my dnes? A proč se stal středověk synonymem pro temné a nesvobodné období lidských dějin? Moderuje Jan Burda.

Od přemýšlivého marxisty k liberálnímu historikovi

17.July » iLiteratura.cz
Sborník věnovaný přednímu brněnskému historikovi je dle očekávání prodchnut úctou a obdivem, nechybí ale ani kritika. Některé otázky přitom zůstanou nezodpovězené i po přečtení.

Historik přesvědčil návštěvníky přednášky, že středověk nebyla hrozná doba

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Dětství a manželství ve středověku byl název přednášky Martina Nodla z Centra medievistických studií v Praze. Setkání pro širokou veřejnost zorganizoval v úterý 18. dubna na Nové scéně Dusíkova divadla v Čáslavi Muzejní a vlasti…

Host: Martin Nodl, historik a spisovatel, odborník na život ve středověku

14.March » ČRo 2 - Praha
Jak naši předci vnímali čas? V čem byli možná svobodnější než my dnes? A proč se stal středověk synonymem pro temné a nesvobodné období lidských dějin? Moderuje Jan Burda.

Argo ještě předvánoční

2.January » Oko Kosmasu
Argo je firma s hodně náročným tzv. nakladatelským mixem. Chce obsloužit knihami různé lidské potřeby a koníčky. Od dětí až po filozofy nebo architekty, když na to přijde. Tady ještě poslední předvánoční knižní várka.

Ticho v historii

17.December » ČRo 3 Vltava
Vnímal středověký člověk blahodárné účinky ticha? Jsou dějiny lineárním nárůstem hluku? Odpovědi hledal Petr Šmíd s historikem Martinem Nodlem.

Smrt a spása ve středověku

17.December » ČRo 3 Vltava
Jak si středověký člověk představoval zásvětí? Jak o těchto představách vypovídají středověká exempla? Odpovědi hledal Petr Šmíd s historikem Martinem Nodlem.

Smrt a spása ve středověku. Jak si lidé představovali zásvětí a jak o tom vypovídají středověká exempla?

17.December » ČRo 3 Vltava
U příležitosti vydání knihy Kultura a společnost středověké Evropy očima současníků historika Arona Gureviče hovoří o Petr Šmíd s historikem Martinem Nodlem.

Oldřich II. z Rožmberka radil katolíkům i utrakvistům. Jeho utrápená dcera se prý stala bílou paní

Nejlépe ho vystihuje označení za naprostého pragmatika. V bouřlivém období náboženského rozkolu mezi husity a katolíky platil za schopné politika a intrikána.

Milena Lenderová a kol.: Dětství

Od početí a porodu přes výchovu a vzdělávání a získávání prvních pracovních zkušeností až po práh dospělosti v prostředí města, vesnice i šl...

Metla vyhání děti z pekla: dětství nikdy nebylo tak idylické jako dnes

16.April » Deník N
Mateřské vraždy nemluvňat, kanibalismus, dětské sňatky se symbolickými souložemi a pivo ke svačince – napínavý i děsivý vhled do vývoje dětství v průběhu věků přináší nová publikace Dětství z tematické řady Velké dějiny zemí Koruny české.
František Šmahel - Český historik
Mario Vargas Llosa - Peruánský romanopisec a esejista
Karel IV - Jedenáctý český král
Jan Hus - Český středověký náboženský myslitel

Tato informační stránka o Martin Nodl zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Martin Nodl" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes