15
new stories - click to show

Alice Valkárová

Related to

Výborná věda může vyrůst jenom ze široké vědecké základny

13.December » Česká pozice.cz
„Všechny státy, které mají rozvinuté technologie a inovace, mají i kvalitní základní výzkum. Ten také přispívá k obecnému poznání přírody a společnosti, proto žádný stát, který chce patřit mezi vyspělé státy, si jej nemůže dovolit ignorovat,“ říká...

Nikdy by mě nenapadlo, jakým nesmyslům lidé uvěří, říká přední vědkyně

24.October » Seznam Zprávy
Rozhovor s kapacitou české fyziky a letos končící předsedkyní Grantové agentury ČR RNDr. Alicí Valkárovou, DrSc., o tom, jak se stane, že i velký objev nemusí být náležitě oceněn, i problému ignorance vědy politiky i společností.

Trvalo to miliardy let. Počátek života na Zemi potřeboval genetickou molekulu k množení

2.October » Lidovky.cz
Kde se na Zemi vzal život a pak i my? Na hledání odpovědi se podílí Judit Šponerová z Biofyzikálního ústavu Akademie věd v Brně, která dnes získává Cenu předsedkyně Grantové agentury České republiky.

Čeští vědci převzali ocenění za poznání nádorů i za dílo Bohuslava Martinů

23.September » Lidovky.cz
Česká věda dokáže přicházet s výsledky, které posouvají výzkum v mezinárodním měřítku, ukazují ceny, které ve středu udělila předsedkyně Grantové agentury ČR Alice Valkárová řešitelům pěti vynikajících, loni ukončených vědeckých projektů.

Přednáška: Czech Science Foundation - GA ČR

Srdečně zveme všechny vědecké pracovníky na přednásku RNDr. Alice Valkárové, DrSc., předsedkyně GA ČR "Czech Science Foundation - GA ČR", která se koná v pondělí 29.6. 2020 v budově Matematického ústavu AV ČR, Žitná 25, Praha 1 a bude také přenáše...

Jaderná fyzička: Fyzika a malování mají něco společného

28.December » i60.cz
V 71 letech vede Grantovou agenturu České republiky, která rozděluje peníze na výzkum vědcům. Jací jsou dnešní mladí vědci, jak žijí ve srovnání s komunismem, vypráví v rozhovoru jaderná fyzička Alice Valkárová. Kromě vědy také ráda maluje.

Tato informační stránka o Alice Valkárová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Alice Valkárová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes