15
new stories - click to show

Jan Heller

Related to

Jan Heller - jeden z českých předních biblistů († 15.1.2008)

12.January » Víra.cz
Když se přiblíží stáří, sil ubývá. Co bude dál? Někdo ulpí na tom, co uplývá. To rozmnožuje bolest. Někomu je však dáno zahlédnout, že náruč toho, který nás miluje, a to navzdory všemu, co jsme tu pokazili, je stále otevřená... (Jan Heller)

Regionální TV: Ježíš Kristus byl největším influencerem všech dob ...

25.December » ParlamentniListy.cz
ParlamentníListy.cz ve spolupráci s RegionálnítelevizíCZ přináší čerstvé video-aktuality z celé České republiky. Televizní program s názvem regionalnitelevize.cz mediálně propojuje všechny regiony České republiky a na jednom místě přináší aktuální...

Mezinárodní den seniorů 1.10.

30.September » Víra.cz
Víte, pro mě stárnutí je přibližování se cíli. A ten cíl stojí za to. Ani oko nevidělo, ani ucho neslyšelo, ani do srdce lidského nevstoupilo to, co Bůh připravil těm, kdo ho milují. Já tomu věřím. A tak se docela těším na ten velký den, kdy se to...

U knihovny s Petrem Bílkem: O bohyni Jusas, nadčasové lidské krutosti a koňském handlíři Šalomounovi

Starověk je fascinující. Po první várce Mezopotámie v minulé Knihovně jsem tahal z regálu další svazky na tohle téma a nestačil se divit, kolik jsem jich za ta léta shromáždil. Jan Heller: Starověká náboženství (Kalich 1988) Skripta pro Komenského...

Zemřel biblista Berger, razil mystickou a spirituální četbu Nového zákona

9.June » Rádio Proglas
Ve věku 79 let zemřel významný světový biblista, německý teolog Klaus Berger. Na univerzitě v Heidelbergu se zaměřoval na Nový zákon, mimo jiné zkoumal dataci jednotlivých knih a rozvíjel výklad Písma svatého jako primárně duchovního textu s výzvo...

Rozhovor s Janem Hellerem o problémech s překládáním Bible (2008)

2.April » blog.idnes.cz
Prof. ThDr. Jan Heller byl český religionista, biblista, protestantský teolog, vysokoškolský pedagog a překladatel z hebrejštiny a foiničtiny.

Jan Heller — Víra ve svrchovaného Boha

23.January » blog.idnes.cz
Prof. ThDr. Jan Heller byl evangelický teolog, biblista a religionista, emeritní profesor Evangelické teologické fakultě UK v Praze, známý svým ekumenickým zájmem a schopností popularizovat odborné bádání v oblasti náboženství.

Jan Heller - jeden z českých předních biblistů († 15.1.2008)

12.January » Víra.cz
Když se přiblíží stáří, sil ubývá. Co bude dál? Někdo ulpí na tom, co uplývá. To rozmnožuje bolest. Někomu je však dáno zahlédnout, že náruč toho, který nás miluje, a to navzdory všemu, co jsme tu pokazili, je stále otevřená... (Jan Heller)

Jan Heller – Význam smlouvy ve Starém zákonì

10.April » Grano Salis
Hebrejsky smlouva je berít. O etmylogii a pùvodním významu tohoto výrazu vedou odborníci už øadu let rozhovory. Zdá se, že nejpravdìpodobnìjší je výklad, který slùvko berít odvozuje od akkadského birítu = pouto.

Jan Heller – Překladatelský postup Septuaginty

7.April » blog.idnes.cz
Úkolem biblického teologa není svémocně třídit a svrchovaně hodnotit obsah biblických výpovědí, nýbrž sledovat jednající Slovo a snažit se o to, porozumět jeho dílu a cíli.

Jan Heller – Význam smlouvy ve Starém zákoně

6.April » blog.idnes.cz
Hebrejsky smlouva je berít. O etmylogii a původním významu tohoto výrazu vedou odborníci už řadu let rozhovory. Zdá se, že nejpravděpodobnější je výklad, který slůvko berít odvozuje od akkadského birítu = pouto.

Pravdivost Bible

5.March » Grano Salis
Bible je soubor starovìkých textù, které køesanství a zèásti i judaismus považují za posvátné a inspirované Bohem. Proto se nazývá také Písmo svaté (latinsky Scriptura sacra nebo Scriptura sancta) nebo krátce jen Písmo.
Iva Ritschelová - Česká ekonomka
Miloslav kardinál Vlk - Český katolický duchovní a teolog
Lukáš Vácha - Český fotbalista
Leoš Janáček - Český hudební skladatel
ŠKODA AUTO a.s. - Automobilová výroba a výroba dopravních prostředků
KSČM - Levicová politická strana

Tato informační stránka o Jan Heller zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jan Heller" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes