15
new stories - click to show

Josef Matocha

Related to

Nebudu hrobařem církve, řekl estébákům arcibiskup Matocha. 11 let strávil v domácím vězení

28.May » iROZHLAS
Jedenáct let držela komunisty ovládaná Státní bezpečnost v domácím vězení olomouckého biskupa Josefa Matochu. Naprostá izolace trvala i poté, co byly tisíce politických vězňů propuštěny v rámci amnestie v květnu 1960. Arcibiskupa Matochu připomene v…

Nebudu hrobařem církve, řekl estébákům arcibiskup Josef Matocha

Jedenáct let držela komunistická StB v domácím vězení biskupa Josefa Matochu. Izolace trvala i poté, co byly tisíce politických vězňů propuštěny v rámci amnestie.

StB chtěla arcibiskupa Josefa Matochu zničit roky izolace i špatnou stravou

28.April » iDNES.cz
Olomouckého arcibiskupa Josefa Matochu drželi komunisté dlouhé roky v izolaci. Matochův osud nyní poodhaluje výstava, která se koná 135 let od jeho narození.

Ostatky arcibiskupa Matochy se možná vrátí do Olomouce. Komunisté ho 11 let drželi v izolaci

6.November » ČT24
V Pitíně na Uherskohradišťsku si v sobotu připomněli 60 let od úmrtí olomouckého arcibiskupa Josefa Matochy. Kněz závěr svého života strávil v domácím vězení ve své rezidenci v Olomouci, kde byl 11 let bez kontaktu s okolním světem. Pochován je práv…

Mučedník z Pitína. Kúdela má doma podporu, kauzu řeší starosta i učitel

15.April » Deník.cz
Arcibiskup Josef Matocha, kterého v padesátých letech komunisté věznili v Olomouci, a fotbalista pražské Slavie Ondřej Kúdela, jenž od disciplinární komise UEFA vyfasoval tvrdý trest zákazu startu v deseti soutěžních utkáních za rasistickou urážku z…

Náš VALMEZ vtáhne občany Valašského Meziříčí do rozhodování o financích

8.February » InfoDnes.cz
(zlindnes.cz) Od pondělí 1. března chce radnice spustit projekt participativního rozpočtu Náš VALMEZ. Občané v rámci něj budou sami podávat návrhy na realizaci zajímavých nápadů a zapojí se tak do rozvoje města a jeho místních částí. ...

Mše svatá za kardinála Františka Tomáška

29.July » cirkev.cz
V úterý dne 4. srpna 2020 si připomínáme výročí úmrtí kardinála Františka Tomáška (+1992). V katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha bude kanovník Tomáš Roule sloužit zádušní mši svatou v 18.00 hodin.

Mění se úřední hodiny Městského úřadu Valašské Meziříčí

Od pondělí 20. dubna upravuje Městský úřad Valašské Meziříčí úřední hodiny pro veřejnost. Bez předchozího objednání však zůstanou budovy úřadu pro klienty nadále uzamčeny.

Valašské Meziříčí chce letos spustit participativní rozpočet pro projekty občanů

6.March » Zlin.cz
Město čerpalo inspiraci mimo jiné v jihomoravském Znojmě. „Chceme občany ještě více vtáhnout do dění ve Valašském Meziříčí a nabídnout jim možnost spolupodílet se na projektech zlepšujících život v našem městě.

Tato informační stránka o Josef Matocha zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Josef Matocha" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes