15
new stories - click to show

Daniela Přádová

Related to

Návrat zdravotního strašáka. Nemoci srdce začínají znovu více zabíjet

27.March » Seznam Zprávy
Ani covid v prvním roce pandemie nezabíjel tolik jako problémy se srdcem. A to takřka napříč celou Evropou. Češi v tomto ohledu patří mezi smutné premianty. Pokud nezmění životní styl, lze čekat další zhoršení.

Sto tisíc Izraelců proti vládě. Nelíbí se jim soudní reforma

25.February » Seznam Zprávy
Přes sto tisíc lidí demonstrovalo v Tel Avivu proti vládě Benjamina Netanjahua a její soudní reformě, protesty se konají i v dalších městech v Izraeli.

Prevence může ušetřit až 100 miliard ročně. Češi v ní ale tápou

25.February » Seznam Zprávy
Svědomité návštěvy preventivních vyšetření zachraňují životy a šetří obrovské sumy. Třeba odhalování onkologických nemocí ale zanedbává skoro půlka populace. Víte, kdy a na jaké vyšetření máte jít?

Ani 20 let praxe nestačí. V Česku zatím nemůže léčit žádný lékař z Ukrajiny

21.February » Seznam Zprávy
O získání aprobace se v Česku snaží stovky ukrajinských válečných uprchlíků z řad lékařů a lékařek. Doposud ji nikdo nezískal. Stát odmítá podmínky zjednodušovat, dílčí změny ale připouští.

Nejzákeřnější forma rakoviny na vzestupu. Pomoci má nový screening

14.February » Seznam Zprávy
Při aktuálním tempu půjde do roku 2030 o nejčastější smrtelné onemocnění trávicího traktu. Nadějí by pro řadu lidí ohrožených rakovinou slinivky břišní, jejíž výskyt neustále stoupá, mohl být nový screening.

„Nemám problémy a nikdo mě nezval.“ Češi zanedbávají klíčovou péči o zdraví

9.February » Seznam Zprávy
Preventivní prohlídky, které dokáží podchytit zhoubné nemoci, navštěvuje pravidelně a ve správný čas jen asi polovina Čechů. Řada lidí si neuvědomuje ani jejich význam.

Místo příkazů hra o odměny. Vzniká národní plán boje s dětskou obezitou

7.February » Seznam Zprávy
Odborníci rýsují celonárodní projekt zaměřený proti dětské obezitě. Opírat se má o moderní technologie a cílit až na 80 tisíc dětí s nadváhou. Situace je podle lékařů urgentní a vyžaduje okamžitou akci.

Stát chce přimět Ukrajince k očkování

31.January » Seznam Zprávy
Česko se nově snaží zvýšit proočkovanost mezi ukrajinskými uprchlíky. Dezinformace o vakcínách jsou mezi nimi ale mnohdy ještě silněji rozšířené než mezi Čechy. Některé z falešných zpráv dávají válku za vinu právě očkování.

Z lékáren se ztratily léky za 66 milionů. Nejspíš skončily v zahraničí

27.January » novinychrudim
Podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) se mimo evidenci dostalo přes 130 tisíc balení léčiv. Mimo lékárny skončily léky na cukrovku, astma, epilepsii, vysoký krevní tlak a mnoho dalších onemocnění. Inspektoři lékového ústavu na nelegální vy…

Antibiotik chybí čím dál víc. Lékařům bude nově chodit přehled o výpadcích

6.January » Seznam Zprávy
Po lécích na horečku se lidé stále častěji setkávají s výpadky antibiotik. Ministerstvo zdravotnictví podle svých prohlášení zavádí kroky pro zmírnění dopadu na pacienty. Zadělávat se však mezitím může na větší problém.

Česko proti šíření covidu z Číny nezakročí. Rozruch budí i další verze viru

5.January » Seznam Zprávy
Vyčkávání a trpělivé sledování situace. Takový postoj zatím Česko zaujímá k rapidnímu šíření koronaviru v Číně. Řada států však už sáhla po opatřeních. Je důvod k obavám?

Na Vánoce můžete přibrat i několik kilo. Jak tomu zabránit, radí terapeutka

23.December » Seznam Zprávy
Je možné jíst v dnešní době zdravě a pestře, aniž bychom zruinovali peněženku? A které stravovací chyby jsou o Vánocích nejvíce nebezpečné? „Vše je v hlavě,“ říká nutriční terapeutka Lucie Růžičková.

Tato informační stránka o Daniela Přádová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Daniela Přádová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes