15
new stories - click to show

Barbora Tögel

Related to

Pod čarou: Umělá inteligence svetr neuplete. Algoritmus může za vaše žmolky

17.February » Seznam Zprávy
Věci už nejsou tak kvalitní, jak bývaly. Není to nářek zahořklých starců, ale hmatatelná realita. A stejně jako u spousty dalších věcí rozebíraných v tomto newsletteru, i za mizerné svetry mohou také proměny sociálních sítí.

Pod čarou: Média vyšla z módy. Na internetu jsou totiž neviditelná

10.February » Seznam Zprávy
Média jsou už dlouho v globální krizi. Tradičně se jejich potíže svalovaly na ztrátu příjmů z inzerce. Dnešní Pod čarou ale pátrá, jestli velké mediální weby nepřipravuje o jejich smysl samotná architektura současného internetu.

Pod čarou: Z mužství se stal politický názor. V generaci Z roste trhlina

3.February » Seznam Zprávy
Naše politické názory vždy utvářela řada vlivů. Politický kompas generace Z ale začíná výrazně ovlivňovat i pohlaví a dnešní Pod čarou proto zkoumá, proč se mezi mladými muži a ženami začíná vytvářet příkop nejen u volebních uren.

Pod čarou: Stroj je špatný DJ. Algoritmy nám vkus nevylepší

27.January » Seznam Zprávy
Streamovací služby nám nabízejí závěje nového obsahu, který ale často působí zaměnitelně a moc nám z něho v hlavě nezůstane. Dnešní Pod čarou proto pátrá, jestli algoritmy vyprazdňují kulturu, a proč stroje nemohou mít vkus.

Pod čarou: Odpad zůstane odpadem. Proč se s plasty nedá smlouvat

20.January » Seznam Zprávy
Závěje plastového odpadu jsou globální problém. Snažíme se s ním bojovat recyklací či šetrnou spotřebou, ale často to působí jako marný zápas. A dnešní Pod čarou proto zkoumá, proč náš vztah s plasty začíná připomínat náboženství.

Roste počet Čechů, kteří půjčkami vytloukají klín klínem, ale i těch opatrných

30.November » Seznam Zprávy
Češi se v přístupu k půjčkám zřetelněji vyčleňují do dvou odlišných skupiny. V jedné sílí počet lidí, kteří jsou si ochotni půjčit peníze na splátku dřívějšího dluhu, v druhé se zvětšuje počet Čechů, kteří jsou obezřetnější.

Kartou, nebo cash? Data ukázala, čím Češi platí

15.July » Seznam Zprávy
Český finanční trh „kvasí“. Lidé stále častěji platí elektronicky, roste však i počet těch, kteří využívají hotovost. Někde je k tomu nutí obchodník nepřijímající platební karty, jinde chtějí být sami „neviditelní“.

Pod čarou: Filmy v trezoru a zmizelé seriály. Platformy začaly čistit archivy

3.June » Seznam Zprávy
Rozmach streamovacích platforem s sebou nesl lákavý příslib, že závěje filmů a seriálů budeme mít už vždy na dosah ruky. Teď se ale možná vracíme do časů, kdy jsme každý den pročítali televizní program, aby nám něco neuniklo.

Malí podnikatelé zaplatí víc než velcí, tepou ekonomové změny odvodů

29.May » Seznam Zprávy
Reforma penzí zvyšuje odvody zejména těm živnostníkům, kteří si příliš nevydělají. Vyplývá to ze studie IDEA a PAQ Research, jež navrhuje lepší řešení. Bez změny paušálů se to však neobejde.

Pod čarou: Ironie přestala být vtipná. Upřímnost víc sedí k době

27.May » Seznam Zprávy
Nejen na sociálních sítích je občas těžké rozlišit mezi realitou a mystifikací a často se můžeme ztrapnit, když si upřímné sdělení spleteme s vtipem. Proč nejen generace Z zanevřela na ironii a nadsázku?

Vláda nic neudělala, za drahé potraviny může ona, říká šéfka potravinářů

24.May » Seznam Zprávy
Proč v Česku zdražily během posledních tří let výrazně víc potraviny od tuzemských výrobců, ale ty dovezené drží ceny níž? Co bude dál s cenami v obchodech? Hostem Agendy speciál je Dana Večeřová, prezidentka Potravinářské komory.

Do útoku v ruském pohraničí se zapojil i bývalý člen FSB

24.May » Seznam Zprávy
Útok proukrajinských vzbouřenců na ruském území zaskočil Moskvu. Součástí skupiny, jejímiž členy jsou podle Kyjeva výhradně občané Ruské federace, je údajně i bývalý člen ruské tajné služby FSB.

Tato informační stránka o Barbora Tögel zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Barbora Tögel" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes