15
new stories - click to show

Adam Maršál

Related to

Anthropoid: Raritní fotky z atentátu na Reinharda Heydricha

27.May » Seznam Zprávy
Před 81 lety Jozef Gabčík a Jan Kubiš zaútočili. Samopal se zasekl, bomba explodovala u kola. Zastupujícímu říšskému protektorovi se stala osudnou malá střepina. Podívejte se na vzácné snímky z operace bez možnosti návratu.

Poslední Čech u RAF: Táta mi řekl, že jestli se chci zabít, ať si to zařídím

„Opakuje se to jako přes kopírák, je to pořád to samé zlo,“ říká Jiří Pavel Kafka, který se narodil v židovské rodině a v 2. světové válce létal u 311. perutě RAF. Nepřímo je opět ve válce, protože ubytovává uprchlíky z Ukrajiny.

Miliardář Valenta se soudí o pokutu 1700 korun

25.April » Seznam Zprávy
Podnikatel Ivo Valenta dostal pokutu, protože podle policie telefonoval během řízení svého vozu. Soudy ale zpochybnily videozáznam pořízený policií.

Jeviště vyměnil za zákop. Ukrajinského baletního tanečníka zabila mina

25.April » Seznam Zprávy
Bývalý člen oděského baletního sboru Rostyslav Jančyšen zemřel v boji na východní frontě. K obraně vlasti se připojil už v počátcích ruské invaze a teď ho potkal osud jedné z jeho nejznámějších rolí.

Obrazem: Primabalerína Národního divadla Olga Skálová slaví 95 let

25.April » Seznam Zprávy
Podívejte se na snímky z kariéry jedné z nejoceňovanějších sólistek baletu Národního divadla, která bývala lyrickou princeznou Odettou, hrdinnou otrokyní Frygií i hrdou Desdemonou.

Očím skryto: Když trénují chrudimští výsadkáři s kolegy z NATO, hory duní

22.April » Seznam Zprávy
Do Vojenského újezdu Hradiště v Doupovských horách je vstup zakázán. Právě teď tam cvičí příslušníci 43. výsadkového pluku se sídlem v Chrudimi spolu s americkými kolegy. Střílí se ze všech druhů zbraní. Prohlédněte si fotky.

Očím skryto: Hangár, kde rozeberou airbus do šroubků a zas ho složí zpátky

20.April » Seznam Zprávy
Vlevo jsou tři boeingy, vpravo tři airbusy. Letečtí mechanici od Czech Airlines Technics je rozebírají v rámci intervalových prohlídek a každého normálního pasažéra napadne: v tomhle se ještě bude létat?

Obrazem: Historickým městem roku se stalo Vysoké Mýto

18.April » Seznam Zprávy
Čtrnáct měst ze čtrnácti krajů se ucházelo o titul Historické město roku 2022. Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska jako vítěze vyhlásilo Vysoké Mýto. Podívejte se na všechny finalisty.

Glosa: Normální svět dorazil do Hradce. Jak pro koho

17.April » Seznam Zprávy
Jízdní kolo není dobro a automobil není zlo. Tleskat inovacím pro cyklisty není povinnost. Ale jestli správně rozumíme tomu, co znamená „kvalita života“, je jasné, kdo se má ve městech uskrovňovat.

Bývalý elitní soudce v opilosti znevážil zkoušky. Komora se omluvila

17.April » Seznam Zprávy
Česká advokátní komora nedávno rozeslala některým členům omluvný dopis. Odsoudila v něm chování bývalého soudce Nejvyššího soudu Josefa Rakovského. Na advokátní zkoušky dohlížel opilý.

Obrazem: Jak vypadalo dlouhé čekání ve frontě. Na Hradě omezí kontroly

17.April » Seznam Zprávy
Kdo se chtěl projít areálem Pražského hradu, musel si vystát frontu u bezpečnostních rámů. Jejich odstranění na konci funkčního období navrhoval Miloš Zeman a opakovaně je kritizoval i Petr Pavel. Plošné kontroly mají teď skončit.
Dylan Moran - Irský komik, herec a scenárista

Tato informační stránka o Adam Maršál zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Adam Maršál" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes