15
new stories - click to show

Karolína Stehlíková

Related to

Brochmann, Nina; Stokken Dahl, Ellen: Holčičí kniha

21.July » iLiteratura.cz
Každá generace potřebuje svou knihu o pubertě. Ne, že by se měnila puberta sama a to, jak ji člověk prožívá, mění se ale okolní společnost a přístup k jednotlivým tématům. Holčičí kniha se zaměřuje na dívčí pubertu, a je tedy určena dívkám zhruba me…

Brochmann, Nina: Holčičí kniha

21.July » iLiteratura.cz
Každá generace potřebuje svou knihu o pubertě. Ne, že by se měnila puberta sama a to, jak ji člověk prožívá, mění se ale okolní společnost a přístup k jednotlivým tématům. Holčičí kniha se zaměřuje na dívčí pubertu, a je tedy určena dívkám zhruba me…

Znáte knihy norských spisovatelů v českých překladech? Sto z nich připomíná Moravská zemská knihovna

26.November » ČRo
Brno oslavilo 100. výročí zahájení česko-norských diplomatických vztahů za účasti norského velvyslance Roberta Kvileho.

Život zasvětila Komenskému, přitom nedokončila ani střední školu. Osudové ženy: Milada Blekastadová

8.May » ČRo
V 16 letech odešla do Norska bez toho, aby dokončila střední školu. Svůj život přesto zasvětila vzdělávání, překládání a bádání. Norům představila českou kulturu.

Někdo už přišel… Online!

Ve čtvrtek 29. dubna jsme z Malé scény ve dvoře odvysílali výjimečnou online premiéru scénického čtení hry Někdo přijde.

Někdo přijde – snad brzy!

V rámci cyklu INprojekty chystáme uvedení scénického čtení hry Někdo přijde, jehož premiéru odvysíláme v březnu formou živého online streamu.

LIVE stream – Severský literární salón online: Sněhová sestřička

7.December » Informuji.cz
V prosinci bude hostem Severského literárního salónu online překladatelka... | LIVE stream - (2020-12-17 20:00:00 - 2020-12-17 00:00:00)

LIVE stream – Online debata: Bergman, bez Bergmana, k Bergmanovi

7.December » Informuji.cz
Skandinávský dům uvádí online debatu o jedné z nejvýznamnějších... | LIVE stream - (2020-12-10 19:00:00 - 2020-12-10 00:00:00)

Brochmann, Nina; Stokken Dahl, Ellen: Zázrak tam dole

23.February » iLiteratura.cz
Zatímco Češi mají stále problém nahlas a bez uzardění vyslovit slovo přirození, Norové o tomto tématu mluví otevřeně a to jak s teenagery, tak dospělými. Dokazuje to i publikace o ženském přirození, ve které její autorky-lékařky fundovaně, ale souča…

Připomeňte si vánoční časy se Sněhovou sestřičkou

5.February » Kultura21.cz
V nakladatelství HOST vyšla kniha Sněhová sestřička, která se v Norsku záhy po vydání stala bestsellerem a práva na jeho vydání byla prodána do více než dvaceti zemí.

Jméno

14.January » Zlin.cz
Jedna rodina. Těhotná Dívka a její Chlapec, jak je šikovný. Jací asi budou rodiče. Matka klábosía Otec neví, že je Dívka těhotná. Má hlad.To byl dnes dlouhý den a zítra to bude stejné. Krátká pauza. Sestra chce hrát karty.Ne. Jdu si na chvíli lehnou…

Lunde, Maja; Aisato, Lisa: Sněhová sestřička

28.November » iLiteratura.cz
Julián letos asi nebude mít Vánoce – doma je všechno naruby a on je jediný, kdo o ně stojí. Norský bestseller o rodině, smrti a přátelství ukazuje, že síla pohádek neslábne ani v dnešní technologiemi ovládané době.

Tato informační stránka o Karolína Stehlíková zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Karolína Stehlíková" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes