15
new stories - click to show

Tomáš Trněný

Related to

Ekvádor zná jméno nové hlavy státu. Syn banánového magnáta chce zatočit s drogovými kartely

20.October » A2larm
Novým prezidentem Ekvádoru se ve druhém kole voleb stal Daniel Noboa. Jeho hlavním úkolem bude ukončit v zemi násilí, za nímž stojí drogové kartely.

Správa železnic objevuje pitnou vodu: s aplikací a na příděl

13.October » A2larm
Správa železnic se v rámci boje s klimatickou krizí rozhodla šetřit plasty a na vybraných nádražích bude možné si načepovat vodu. Přesněji: trochu vody.

Španělsko je stále bez vlády. Po pravici je na řadě mistr kompromisů Sánchez

4.October » A2larm
Po turbulentním létu přichází ještě turbulentnější podzim. Španělsko stále nemá vládu, po lidovcích se o její vytvoření nyní pokusí socialisté. S katalánskými separatisty a hrozbou dalších voleb v zádech.

Pinochet jako upír. Chile se vyrovnává s odkazem diktátora po svém

20.September » A2larm
Temná satira Hrabě na dějiny Chile nahlíží optikou upírského hororu, který se nebojí brutality, černého humoru ani společenského komentáře. Film uvedl Netflix.

Sexismus, spory i podezření z korupce. Úspěch španělských fotbalistek provází kauza předsedy fotbalové federace

25.August » A2larm
Ačkoli nepatřily mezi favoritky, získaly španělské fotbalistky titul mistryní světa. Oslavy ale provázely kontroverze, jejichž výsledkem je odchod šéfa španělského fotbalu.

Tři mrtví za čtyři týdny. Z politiky se v Ekvádoru stalo nebezpečné povolání

18.August » A2larm
Ještě nedávno šlo o jeden z nejklidnějších států Latinské Ameriky. V posledních měsících se ale situace v Ekvádoru změnila. Nyní je hlavním tématem prezidentských voleb bezpečnost.

Španělská levice ožila. Má šanci na sestavení vlády nebo ovládnutí dalších voleb

24.July » A2larm
Předčasné volby ve Španělsku spíše než k nové vládě povedou k volebnímu patu a dalšímu hlasování. Vyjednávání bude těžké.

Barcelona se v supervolebním roce pomalu mění. V srdci je ale stále vzpurným městem

18.July » A2larm
Katalánská metropole je symbolem tragédie občanské války a vzdoru proti zbytku Španělska. Blížící se volby ukážou, nakolik silný symbol to je.

Odpůrce interrupcí a zastánce škrtů. Argentinský ekonom usiluje o prezidentský post

28.June » A2larm
Libertariánský ekonom, poslanec a kandidát na prezidenta Argentiny Javier Milei se navzdory svému postavení stylizuje do bojovníka proti „politické kastě“.

Reputace kolumbijského prezidenta v troskách. Můžou za to odposlechy i zneužití pravomocí

16.June » A2larm
Kolumbijský prezident Gustavo Petro prožívá náročný rok. Vláda sice dosáhla vytouženého (a křehkého) klidu zbraní s tamními guerillami, sráží ji ale korupční kauzy, a také obavy ze státního převratu.

Regionální volby ve Španělsku skončily debaklem pro levici. A nemusí být poslední

31.May » A2larm
„Politické zemětřesení.“ Tak hodnotí španělská média regionální volby. Propadla vládní levice, naopak pravicově konzervativní strany uspěly a do celostátních voleb jdou jako favorité.

Revoluce na Haiti? Vládě gangů se postavila tamní společnost

29.May » A2larm
Na Haiti se šíří hnutí Bwa Kale stojící proti násilí zločineckých gangů. Ty v politickém chaosu a za špatné humanitární situace de facto vládnou karibskému ostrovu.

Tato informační stránka o Tomáš Trněný zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Tomáš Trněný" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes