15
new stories - click to show

Dominik Čipera

Related to

Zlín zahalil velký smutek. Tomáše Baťu před 90 lety oplakávaly tisíce lidi

12.July » iRegiony Impuls
Přesně před 90 lety tragicky zahynul zakladatel obuvnických závodů i moderního Zlína Tomáš Baťa. Jeho pohřbu se účastnilo až 50 tisíc lidí, do Zlína zamířili i čelní představitelé tehdejší československé vlády. Baťovi blízcí na truchlení neměli čas,…

Baťův Zlín, to byla Amerika. I v době hospodářské krize

12.July » Paměť národa
Baťovy závody dokázaly i ve třicátých letech 20. století rozšiřovat výrobu. Na nevídaný rozvoj Zlína vzpomínali Jan Čipera, syn Baťova finančního ředitele, a Zdenka Slezáková. Vizionář Tomáš Baťa zemřel před 90 lety.

Čiperovu vilu ve Zlíně čeká rekonstrukce

28.April » Náš REGION
Radní Zlínského kraje schválili zahájení veřejné zakázky na projektovou dokumentaci rekonstrukce Čiperovy vily ve Zlíně. Kraj již dříve uvedl, že plánuje rekonstrukci a zpřístupnění architektonicky…

Zlín, sever: ředitelskou vilu tu zdědil Havel, cestovatel Hanzelka na té své nešetřil

31.March » Aktuálně.cz
Zlín je jediným důsledně budovaným funkcionalistickým městem v Evropě. Vilu si zde postavili šéfové firmy Baťa i slavní cestovatelé.

Jak se žije ve Zlíně? Pojďte na návštěvu

30.December » Zlínský deník
Čím žijí města, vesnice či vesničky, které obvykle jen projíždíme ? Co je tam k vidění? A jak se tam žije? Seriál Deníku vás provázel obcemi na Zlínsku. Představili jsme vám místní atrakce, nejžhavější témata i zajímavé osobnosti. Dnes se podíváme d…

Zlín: Radniční místnosti ponesou jména významných starostů

13.November » ParlamentniListy.cz
Tomáš Baťa, Dominik Čipera, František Štěpánek. Po těchto významných osobnostech města Zlína budou pojmenovány zasedací místnosti v budově radnice. Nahradí tak své původní rozlišení pouze číslem.

Zasedací místnosti na radnici budou pojmenovány po významných zlínských starostech

12.November » Zlin.cz
Zasedací místnosti zlínské radnice už nebudou číslovány, ale budou pojmenovány po osobnostech, které zanechaly ve Zlíně výraznou stopu. Konkrétně se jedná o Tomáše Baťu, Dominika Čiperu a Františka Štěpánka.

Místnosti zlínské radnice budou pojmenovány po významných osobnostech

11.November » Náš REGION
Jména Tomáše Bati, Dominika Čipery a Františka Štěpánka ponesou zasedací místnosti v budově zlínské radnice. První z nich, doposud zasedací místnost 101, byla rekonstruována a je věnována památce…

Radniční místnosti ponesou jména významných starostů

10.November » Zlín
Zlín – Tomáš Baťa, Dominik Čipera, František Štěpánek. Po těchto významných osobnostech města Zlína budou pojmenovány zasedací místnosti v budově radnice.

Zlínský kraj plánuje nové využití Čiperovy vily

8.October » Zlínský kraj
Historická vila Dominika Čipery, někdejšího ředitele firmy Baťa, zlínského starosty a československého ministra, se od roku 1947 využívala jako dětský domov a i v současné době slouží Dětskému centru Zlín, které se však bude stěhovat do vhodnějších …

Honosnou Čiperovu vilu ve Zlíně kraj opraví a otevře veřejnosti

10.August » iDNES.cz
Hejtmanství chystá nové využití památkově chráněné Čiperovy vily ve Zlíně na Burešově, aby mohla být přístupná i veřejnosti. V současnosti v ní sídlí Dětské centrum Zlín, jež by se mělo do dvou let vystěhovat do nových, více vyhovujících prostor.

Kraj zahajuje přípravu nového využití Čiperovy vily

1.June » prvnizpravy.cz
Architektonicky pozoruhodná vila Dominika Čipery by v budoucnu mohla být novým místem kulturního a společenského dění v krajském městě Zlíně. Projektem se nyní zabývá vedení kraje.

Tato informační stránka o Dominik Čipera zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Dominik Čipera" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes