Monika Durajová

Related to

Volání po míru je nepopulární. Ale nezbude než se dohodnout, říkají k válce Armén s Ázerem

2.October » Svět – Deník N
Arménie s Ázerbájdžánem opět válčí o Náhorní Karabach, z obou zemí přicházejí zprávy o veřejné podpoře bojů za spravedlivou věc a o vzájemné národnostní nenávisti. Deník N hovořil s mladým Arménem a Ázerem, kteří spolu mluví. A snaží se k tomu při...

Vítejte v zemi, kde se šachy učí jako povinný předmět na základní škole

21.August » Svět – Deník N
Arménský deník Moniky Durajové: Možná není náhodou, že se centrem špičkových technologií v posledních letech stává právě země, jíž se přezdívá kavkazská Silicon Valley a která šachy zavedla povinně do škol.

Novodobé otroctví: Uzbekistán se otvírá, miliony ale odcházejí a končívají v rukách obchodníků s lidmi

18.November » Svět – Deník N
Nejlidnatější země Střední Asie, ve které se mísí prostředí pohádek Tisíce a jedné noci se sovětským vlivem a která byla od své nezávislosti v roce 1991 díky svému vládci Karimovi izolována od zbytku světa, se začíná otevírat široké zahraniční veř...

Život v zemi, která neexistuje. Náhorní Karabach je i po třiceti letech obestřen zamrzlou válkou

20.October » Svět – Deník N
V září oslavila Republika Arcach, dříve Náhorně-karabašská republika, své 28. narozeniny. Země, kterou neuznává žádný stát na světě, má za sebou krvavou válku, jejíž přítomnost nikdy úplně nevymizela. Jak vypadá hlavní město Stěpanakert dnes a jak...

Pokus o znásilnění Češky spustil arménské MeToo. Utrpení obětí zlehčují příbuzní i úřady

6.August » Svět – Deník N
Konzervativní společnost v Arménii prolomila mlčení o sexuálním násilí. Případ české dobrovolnice Evy, která čelila pokusu o znásilnění, strhl na sociálních sítích lavinu podobných příběhů. Oběti se často nedočkají podpory úřadů ani své rodiny.

Hlavní je si tam stoupnout a hrát. Jeffrey Rathbun o zákulisí mezinárodních soutěží i mistrovských lekcích

11.June » Seznam Zprávy
„Přístup k hudbě v Evropě je úplně jiný než v Americe,“ říká hudebník, který přijel na Pražské jaro rozhodnout o vítězi. Svoje umění navíc během jednoho dopoledne předával českým studentům hry na hoboj.

Babiš nechce vyhodit člena ochranky, který vystřelil v letadle

30.May » Seznam Zprávy
Incident se stal na letišti v Bruselu. Premiérovi ani nikomu jinému z dvaadvaceti lidí na palubě se nic nestalo. Andrej Babiš řekl, že u výstřelu nebyl.

Kypr začíná lovit perutýny, snaží se tak zachránit středomořský ekosystém

30.May » Seznam Zprávy
Na Kypru proběhl první organizovaný výlov perutýnů. Tento jedovatý dravý druh ryb se ve Středomoří rozšířil v posledních letech. Začal ohrožovat středomořský ekosystém a představuje nebezpečí i pro člověka.

Šéfkuchař Jamie Oliver má další problémy. Jeho restaurace v Itálii krachují

22.May » Seznam Zprávy
Problémy se týkají celkem 25 restaurací slavného televizního kuchaře Jamieho Olivera. Většinu z nich Oliver provozuje v Itálii přes deset let. O práci může přijít až 1 300 zaměstnanců.

V novém španělském parlamentu zasedne 164 žen, nejvíce v celé EU

22.May » Seznam Zprávy
V dolní komoře španělského parlamentu je téměř 47 procent žen, nejvíce poslankyň reprezentuje socialisty. Feminismus a ženská práva jsou v posledních letech velkým tématem pro španělské politiky.

OSN vzkazuje světu: Venezuelané jsou uprchlíci, nevracejte je

21.May » Seznam Zprávy
Organizace spojených národů ve čtvrtek označila Venezuelany prchající z vlasti jako uprchlíky. Zároveň vyzvala země, do kterých Venezuelané utíkají, aby je nedeportovaly. Uprchlický status obyvatelé Venezuely mají kvůli současné politické a ekonom...

Soros a cenzura. Nejčastější typy dezinformací před volbami do Evropského parlamentu

21.May » Seznam Zprávy
Dezinformační weby se podle Prague Security Studies Institute před volbami do Evropského parlamentu věnovaly Evropské unii v celkem 162 textech.
Luke Perry - Americký herec

Tato informační stránka o Monika Durajová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Monika Durajová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes