15
new stories - click to show

Peter Englund

Related to

Englund, Peter: Söndagsvägen

1.November » iLiteratura.cz
Vražda premiéra Olofa Palmeho vyvolala do té doby nejrozsáhlejší policejní pátrací akci ve švédské historii. Nejeden zvídavý čtenář si jistě někdy položil otázku, jaký případ se asi pyšnil tímto „nej“ před Palmeho vraždou. Odpověď přináší ve své nej…

Peter Englund: Dějiny šroubováku

2.October » ČRo 3 Vltava
Esej z knihy švédského historika Dějiny ticha a jiné eseje Z vlastního překladu připravila Miloslava Slavíčková. Účinkuje Lukáš Hlavica. Režie Vlado Rusko.

Peter Englund: Dějiny samoty

2.October » ČRo 3 Vltava
Esej z knihy švédského historika Krajiny minulosti. Historické eseje. Z vlastního překladu připravila Miloslava Slavíčková. Účinkuje Lukáš Hlavica. Režie Vlado Rusko.

Peter Englund: Dějiny svorky na papír

30.September » ČRo 3 Vltava
Esej z knihy švédského historika Dějiny ticha a jiné eseje. Z vlastního překladu připravila Miloslava Slavíčková. Účinkuje Lukáš Hlavica. Režie Vlado Rusko.

Dějiny svorky na papír, samoty nebo šroubováku. Malá historie podle Petera Englunda

30.September » ČRo
Trojice esejů švédského historika z knih Dějiny ticha a jiné eseje a Krajiny minulosti. V podání Lukáše Hlavici poslouchejte on-line.

Už vím, proč je pivo superpotravina a kde se vzalo

15.May » Xman.cz
Každý ví, co je pivo. Aspoň každý v Česku, kde se jedná o národní nápoj a všichni mu rozumí. Podobně jako fotbalu. Ale je tomu opravdu tak? Víme, kde se pivo vzalo, jak se měnilo, jak se vaří dnes, kolik je s jeho vařením práce?

Handke před převzetím Nobelovky kritizuje novináře, bývalý tajemník cenu bojkotuje

6.December » Bleskově.cz
Peter Englund, který býval tajemníkem Švédské akademie, se nezúčastní předání Nobelovy ceny Peteru Handkemu. "Bylo by to pokrytecké," říká.

Člen Švédské akademie bude bojkotovat předání Nobelovy ceny Handkemu

6.December » Novinky.cz
Člen Švédské akademie Peter Englund bude bojkotovat slavnostní předání Nobelovy ceny za literaturu rakouskému spisovateli Peteru Handkemu, kritizovanému kvůli prosrbským postojům za válek v bývalé Jugoslávii v 90. letech. Englund v rozhovoru s deník…

Hartlová, Dagmar: Když literatura nahlíží do nitra člověka

18.April » iLiteratura.cz
Co se musí stát, aby překladatel přeložil nepřeložitelné? Může překládaný text změnit jeho pohled na svět? A v čem spočívají hlavní zádrhele při překládání ze švédštiny? O své zkušenosti se v rozhovoru dělí nositelka Řádu polární hvězdy, překladatel…
Jorge Luis Borges - Argentinský spisovatel
Mario Vargas Llosa - Peruánský romanopisec a esejista
Slobodan Miloševič - 3. prezident Svazové republiky Jugoslávie
Milan Kundera - Česko-francouzský spisovatel
Karel Čapek - Český spisovatel

Tato informační stránka o Peter Englund zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Peter Englund" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes