15
nových článků - klikněte pro zobrazení

Martin Šmok

Vztahuje se k

Empasize! Petschkův palác potřebuje empatii, říkají studenti

Jak zacházet s budovami s problematickou minulosti? Jak se vypořádat s historickou zátěží na místech konkrétních činů a událostí? Můžeme v klidu pracovat tam, kde byli lidé mučeni a vraždění? Lze takové objekty „uzdravit“? A pokud ano, jakou formou?

Rusové opravdu věří tomu, že jdou zachránit svět. Nehledě na ideologii, říká dokumentarista Šmok

1.července » Český rozhlas
Už čtvrt století se věnuje osudům lidí stižených genocidou. Jak vnímá v této souvislosti válku na Ukrajině? „V duších většiny občanů Ruska je proces vedoucí ke genocidě na Ukrajině už zlomovým momentem, kdy přestanou ty uměle vytvořené a onálepkovan…

Rusové opravdu věří tomu, že jdou zachránit svět. A je jedno, jaká ideologie se na to roubuje, říká dokumentarista Šmok

1.července » Český rozhlas Plus
Už čtvrt století se věnuje osudům lidí stižených genocidou. „V duších většiny Rusů je proces vedoucí ke genocidě na Ukrajině už zlomovým momentem," říká Martin Šmok.

Z nacistických věznic a táborů do sovětského Gulagu: Zveřejňujeme příběhy českých Židů deportovaných do Niska nad Sanem

Na konci června 1940 vyvrcholila v Sověty okupované části východního Polska vlna zatýkání uprchlíků před nacismem ze strany sovětské tajné policie NKVD. Mezi desítkami tisíc zadržených převážně židovských běženců byly i stovky českých Židů pozatýkan…

Ve čtyřstupech je nahnali do vagonů. Židé z Plzně netušili, kam jedou

23.ledna » iRegiony Impuls
Před osmdesáti lety bylo z nákladového nádraží v Plzni deportováno do ghetta v Terezíně 2 604 muž, žen a dětí. Konce války se dožilo jen 204 z nich. Transporty v roce 1942, které odvezly plzeňské Židy, připomíná výstava Čas nezapomnění, která je k v…

Před osmdesáti lety odvezly vlaky plzeňské Židy do Terezína

Město Plzeň připravilo výstavu, která připomíná, že v lednu roku 1942 bylo ve třech velkých skupinách deportováno z nákladového nádraží v Plzni do ghetta v Terezíně 2 604 mužů, žen a dětí. Konce války se dožilo jen 204 z nich.

Smutné výročí deportace Židů si Plzeň připomíná výstavou

12.ledna » Plzeňský deník
Před osmdesáti lety odvezly vlaky plzeňské Židy do Terezína. Smutné výročí si Plzeň připomíná výstavou.

Před osmdesáti lety odvezly vlaky plzeňské Židy do Terezína. Smutné výročí připomíná výstava

11.ledna » Plzeň.cz
Události z ledna 1942, kdy bylo ve třech velkých skupinách deportováno z nákladového nádraží v Plzni do ghetta v Terezíně 2 604 mužů, žen a dětí, připomíná výstava v mázhauzu radnice na náměstí Republiky i ve veřejném prosto…

Stopy židovské přítomnosti v Praze 2

6.května » Kudy z nudy
Putovní výstava představuje málo známou a opomíjenou kapitolu z historie Vinohrad a na Novoměstskou radnici se vrátila po sedmi letech.

Příběh židovských náhrobků v pražské dlažbě: normalizační ideologie, veksláci a nevyrovnání se s historií

11.května » iROZHLAS
Pražská Židovská obec dostane zpět rozřezané náhrobky použité na dlažbu centra města. Kameny se našly při rekonstrukci Václavského náměstí. Co příběh vypovídá o antisemitismu za normalizace?
Oskar Schindler - Německý obchodník

Tato informační stránka o Martin Šmok zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Martin Šmok" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes