15
new stories - click to show

František Štangl

Related to

Místa v srdci Františka Štangla

Jihočeské osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Tentokrát mimo jiné zjistíte, proč ředitel Jihočeského muzea František Štangl nedá dopustit na Novohradsko.

V Trocnově vyrůstá unikátní středověká vesnice

22.September » Novinky.cz
Nedaleko současného památníku a muzea Jana Žižky v Trocnově vyrůstá unikátní archeoskanzen. První návštěvníci se na dokončenou část v ideálním případě podívají už v příštím roce, úplně hotový by měl být o rok později.

V trocnovském areálu Jana Žižky už stojí část středověkého skanzenu

11.September » ČeskéNoviny.cz
Trocnov (Českobudějovicko ) - Části zemanského a selského dvorce jsou hotové ve vznikajícím středověkém archeoskanzenu v památníku Jana Žižky z Trocnova. Až bude v roce 2024 hotový,...

Lyžařské areály na Šumavě jsou připravené spustit provoz lanovek

13.February » iRegiony Impuls
Obchody i služby na jihu Čech by se díky konci nouzového stavu mohly lidem od pondělí opět otevřít. Obnovit sezonu chtějí i lyžařské areály. To s největší pravděpodobností neplatí pro muzea a galerie.

Jihočeši také žádají o výjimku a povolený vstup do muzea a galerie

Dvě instituce chtějí podobnou výjimku, jakou dostaly dvě pražské výstavy díky ministru kultury. V pátek odeslali ředitelé Jihočeského muzea a Alšovy jihočeské galerie do Prahy hlavní hygieničce žádost o to, aby mohli mimořádně otevřít na některé akt…

Host: František Štangl, ředitel Jihočeského muzea

16.December » Český rozhlas Plus
Před šesti lety zvítězil v konkurzu na ředitele Jihočeského muzea, které letos získalo prestižní cenu Gloria Musealis za nejlepší Muzejní výstavu.

Archeoskanzen v Trocnově budují pomocí dobových technologií a materiálů

29.November » iRegiony Impuls
Tesaři a další dělníci se pustili do výstavby zemanského dvoru budoucího archeoskanzenu v areálu Památníku Jana Žižky v Trocnově na Budějovicku. Vybudují ho hlavně za použití dobových technologií a materiálů. Pokud vše půjde podle plánu, první návšt…

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích získalo cenu Gloria musaealis

Ocenení bylo muzeu uděleno za Nové expozice muzea. Hostem Českého rozhlasu České Budějovice je ředitel Jihočeského muzea František Štangl.

JIŽNÍ ČECHY: Archeoskanzen Trocnov už roste ze země

Archeoskanzen Trocnov je projekt, který realizuje Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova, jako součást přeshraničního projektu Interreg I-Cu…

OBRAZEM: Archeoskanzen Trocnov už roste ze země

Archeoskanzen Trocnov je projekt, který realizuje Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova.

U Památníku Jana Žižky roste arecheoskanzen. Stát bude 47 milionů korun

30.October » Budějcká Drbna
Pomalu, ale jistě roste v areálu Památníku Jana Žižky Archeoskanzen Trocnov, který má veřejnosti přiblížit život v období vrcholného středověku. Stavba za 47 milionů korun by měla být hotová v roce 2024. Projekt realizuje Jihočeské muzeum.

Archeoskanzen Trocnov už roste ze země

TROCNOV - Archeoskanzen Trocnov je projekt, který realizuje Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova, jako součást přeshraničního projektu Int…
Tomáš Jirsa - politik - ODS

Tato informační stránka o František Štangl zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "František Štangl" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes