Mary Andersonová

Vztahuje se k

Ženy, které změnily svět? Herečka vynalezla wifi, vojačka programování, švadlena cirkulárku

1.února » EuroZprávy.cz
Svět vědy se netočí pouze kolem mužů. Řada vynálezců je i ženského pohlaví, a mnohdy nemají do poslední chvíle s vývojem nových technologií vůbec nic společného. Své o tom ví ženy, které vymysleli tašky, první programovací jazyk nebo bezdrátovou síť.

Automobilové stěrače: Kde se vzaly? A co stálo za jejich vznikem?

20.dubna » AUTO.cz
Stěrače čelního skla patří ke zcela běžnému vybavení aut už desítky let. Při jízdě v dešti je tak řidič automaticky zapne a nic neřeší. Napadlo vás ale někdy, jak obtížná byla cesta k nim?

Řidič, ten musí vidět kupředu

30.září » 21stoleti.cz
První mechanický stěrač čelního skla, který v roce 1903 patentovala Mary Andersonová z New Yorku, ovládal řidič vozidla ještě ručně. S automatickými stěrači přišli v roce 1921 bratři Fred a William Folberthovi. „Folberts“, jak se jejich vynález jm...

Čistění čelního skla. Jak a kdy vznikly stěrače?

6.září » Lidovky.cz
Za celou dlouhou historii automobilu se téměř nezměnily – asi jako jedna z mála jeho součástí. Jednou automobilky nechají stěrače stírat zleva doprava, jindy shora dolů nebo ze stran doprostřed, ale pořád vypadají zhruba stejně a podobně i fungují...

Tato informační stránka o Mary Andersonová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Mary Andersonová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes