15
new stories - click to show

Michal Turek

Related to

Rusko od března zakáže na šest měsíců vývoz benzinu

Rusko plánuje údržbu rafinerií, zatímco poptávka po benzinu od spotřebitelů a zemědělců roste. Největší stát světa proto chce až na výjimky omezit vývoz benzinu. Podobný zákaz platil od září do listopadu loňského roku.

O manželství pro všechny rozhodne ANO. Čeká se, co řekne Babiš

Po úterním jednání hnutí ANO by mělo být jasněji, jaké jsou poměry sil ve Sněmovně před finálním hlasování o manželství pro všechny.

„Je to cynismus.“ Proč ANO otočilo v debatě o migračním paktu

Hnutí ANO chce ve středu ve Sněmovně projednat unijní migrační pakt. Proč? „Andrej Babiš si spočítal, že se blíží volby do Evropského parlamentu a že migrace je emočně nabité téma,“ říká analytik Viktor Daněk.

Křetínský má v kapse velký francouzský obchod, soud odklepl koupi Casina

Soud povolil oddlužení francouzské obchodní skupiny Casino. Konec bývalých vlastníků se blíží, osekaná firma směřuje do rukou českého miliardáře Daniela Křetínského a jeho dvou spojenců.

Válka jim zpřetrhala sny, vzala domovy. Nezlomily se, v Česku slaví úspěch

Jedna vyrábí kouzelné vitráže, druhá je pediatričkou, další se věnují vědě, akrobacii i IT. Pět konkrétních žen, které před dvěma roky prchaly před válkou z Ukrajiny, souhlasilo s tím svěřit svůj příběh redakci Seznam Zpráv.

Studie: Až 13 fondů tahá klienty za nos. Jen kopírují trh a inkasují

26.February » Seznam Zprávy
Celkem 13 podílových fondů v Česku klientům neříká plnou pravdu. Deset let trvající analýza výzkumníků z VŠE tvrdí, že se správci fondů tváří, že aktivně vybírají akcie, přitom jen víceméně kopírují trh. Fondy to odmítají.

Fico se postavil na Putinovu stranu, píší ukrajinská média o premiérově řeči

25.February » Seznam Zprávy
Válka podle Fica představuje porušení mezinárodního práva, avšak začala podle něj již v roce 2014 „řáděním ukrajinských neonacistů“. Vstup Ukrajiny do NATO by pak prý představoval základ pro třetí světovou válku.

Místo končícího uhlí mají sever Čech spasit soláry. Ne všichni jsou nadšení

25.February » Seznam Zprávy
Kvůli útlumu těžby uhlí začnou na severu Čech z krajiny postupně mizet povrchové lomy. Kromě přírodních rekultivací by je ale měly nahradit i velké solární parky. Obce v nich vidí příležitost, mají však zároveň i určité obavy.

Janský: Nulovou daní na víno vláda o férovostí financí opravdu nepřesvědčí

24.February » Seznam Zprávy
Pokud se bude stát chovat férově a veřejné finance budou sloužit lidem, tak nám bude lépe, i když si trochu připlatíme. Hra o nezdanění vína ale tomu nepomůže, píše v komentáři ekonom Petr Janský.

Olga Sommerová: My jsme žily v chomoutu, ale dnes si to holky dokážou vydobýt

24.February » Seznam Zprávy
Uznávaná dokumentaristka před čtvrtstoletím kopla do vosího hnízda: Natočila film a vydala sérii knih O čem sní ženy. Jak říká, snažila se „bořit předsudky o přirozenosti ženského otroctví v hlavách mužů i žen“.

FBI pomáhá s vyšetřováním střelby na univerzitě v Praze

23.February » Seznam Zprávy
Americký Federální úřad pro vyšetřování pomáhá české policii s vyšetřováním střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, přiznal šéf FBI. Zároveň oceňuje pomoc českých policistů při dopadení muže, který chtěl střílet v USA.

Studie: Až 13 fondů tahá klienty za nos. Jen kopírují trh a inkasují

23.February » Seznam Zprávy
Celkem 13 podílových fondů v Česku klientům neříká plnou pravdu. Deset let trvající analýza výzkumníků z VŠE tvrdí, že se správci fondů tváří, že aktivně vybírají akcie, přitom jen víceméně kopírují trh. Fondy to odmítají.

Tato informační stránka o Michal Turek zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Michal Turek" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes