15
new stories - click to show

Michal Citavý

Related to

Večerníček slaví 58: Má tu nejstarší znělku u nás a vzbudil několik kontroverzí

2.January » eXtra.cz
Přesně před 58 lety se v České televizi poprvé objevil Večerníček. Vysílala se černobílá pohádka Kluk a kometa, kde celý děj vyprávěla Štěpánka Haničincová, která zároveň pohybovala loutkami. Jediné dvě Večerníčkovy repliky namluvil pětiletý syn tel…

Večerníček slaví 58. narozeniny, honorář hlavního hrdiny byl pouhých 60 korun

2.January » Náš REGION
Snad každé dítě v této zemi zná desetiminutový pořad s pohádkovým příběhem a s tak typickou znělkou. Už se však příliš neví o tom, že celou znělku namluvil malý chlapec jménem Michal Citavý.

Večerníček slaví 57 let: Takhle vypadala první odvysílaná pohádka

2.January » eXtra.cz
Oblíbený dětský pořad Večerníček provází generace už dlouhých 57 let. Právě díky němu zná většina lidí pohádky jako Maxipes Fík, Kubula a Kuba Kubikula nebo rodinný seriál Méďové s nezapomenutelným Václavem Chaloupkem. Co bylo ale první odvysílanou …

Hana Švejnohová: Nabídku na hezkou roli v divadle s dobrou partou bych neodmítla

6.February » Literární noviny
Píše fejetony, překládá z němčiny, je spoluautorkou Kuchařky Frekvence 1 a kalendářů s recepty Dámského klubu , autorkou několika pořadů, jako je rozhlasový Nezatloukat aneb My dva a čas , kde vyzpovídala celou řadu osobností a v roce 2020 debutoval…

Večerníčky slaví 55 let: Vyzrály i na komunistickou cenzuru!

21.June » Ahaonline.cz
Psal se rok 1965. Zemřel Winston Churchill, Prahu navštívil Louis Armstrong, proběhl slavný studentský Majáles. U nás se objevila první antikoncepční pilulka, a také kluk s papírovou čepicí, Večerníček. Ten z obrazovek nezmizel dodnes.

Večerníček slaví narozeniny interaktivní výstavou na Kavčích horách

Před pětapadesáti lety se zrodil Večerníček, jeden z nejdéle vysílaných pořadů České televize. Toto výročí připomíná výstava Večerníček má narozeniny! , kterou děti a jejich doprovod mohou zdarma zhlédnout v Galerii ČT na Kavčích horách denně, včetn…

Michal Citavý, dítě, které namluvilo znělku Večerníčka. Jeho osud byl složitý

3.March » Kafe.cz
Nejsledovanější dětský pořad Večerníček letos slaví 55 let. Víte, kdo namluvil pozdrav „Dobrý večer“ a „Dobrou noc“? Znělka s veselým panáčkem je nejstarší televizní znělkou v České republice a zároveň patří k nejstarším v celé Evropě.

Michal Citavý, dítě, které namluvilo znělku Večerníčka. Jeho osud byl složitý

28.February » Kafe.cz
Nejsledovanější dětský pořad Večerníček letos slaví 55 let. Víte, kdo namluvil pozdrav „Dobrý večer“ a „Dobrou noc“? Znělka s veselým panáčkem je nejstarší televizní znělkou v České republice a zároveň patří k nejstarším v celé Evropě.

»...a po Večerníčku spát!« Kluk s papírovou čepicí přináší pohádky už 55 let

3.January » Blesk.cz
Zatímco děti, kterým každý den nosí pohádky, postupně stárnou, on je pořád stejný. Večerníček, kluk s papírovou čepicí, jednokolkou nebo autíčkem. Do českých domácností vstoupil poprvé před 55 lety a pořád je vítaným hostem.

Večerníček vypráví pohádky už 55 let: Jakou pohádku máme nejraději?!

3.January » Ahaonline.cz
Už 55 let nosí kluk s papírovou čepicí pohádkové příběhy do českých domácností. Večerníček se začal vysílat v neděli 2. ledna 1965.

Večerníček slaví 55 let. Kvůli slavnému dětskému pozdravu ČT rozjela akci

3.January » Orlický deník
Přesně před 55 lety se začala psát historie Večerníčku. Jeho symbolem je kreslený kluk s papírovou čepicí na hlavě od malíře Radka Pilaře, který dětem nosí pohádku na dobrou noc.
Štěpánka Haničincová - Česká herečka
Petr Nárožný - Český herec
Josef Dvořák - Český herec
Vlastimil Brodský - Český herec
Jiřina Bohdalová - Česká herečka
Jitka Molavcová - Česká herečka a zpěvačka
František Filipovský - Český herec a dabér

Tato informační stránka o Michal Citavý zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Michal Citavý" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes