15
new stories - click to show

Jonáš Zbořil

Related to

Hrdinové Bílého lotosu jsou nesnesitelní. Proto se na ně tak dobře kouká

22.November » Seznam Zprávy
V aktuální epizodě podcastu Kulturák probíráme novou sezonu seriálového hitu, který si dělá legraci z malicherných trablů bohatých. A také román, jenž připomíná Murakamiho, kdyby tedy uměl psát dobré ženské postavy.

Hudba není jen okrasa, může něco změnit, říká autor románu o metalu

8.November » Seznam Zprávy
Kov je nový dystopický román o světě, ve kterém je každý sám za sebe. Je to tak ponuré čtení, že jedinou naději v něm přináší poslech metalu. Do Kulturáku jsme pozvali jeho autora, hudebního publicistu Karla Veselého.

Jo Nesbø: Bohatí se nebojí chudých, ale střední třídy

25.October » Seznam Zprávy
Nejslavnější autor severské krimi Jo Nesbø přiletěl do Prahy, aby tu zpropagoval svou nejnovější knihu. Jmenuje se Krysí ostrov a jiné povídky. Harryho Holea v ní nepotkáte. Ani mrtvolu. Obětí je tentokrát celá společnost.

Výběr z Jihlavy: Křehké vztahy Adama Ondry i generační portrét NobodyListen

25.October » Seznam Zprávy
Na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě se letos sešly dokumenty o horolezci Adamu Ondrovi a producentovi NobodyListen, ale také portrét současných teenagerek nebo film, který mapuje vyhoření z práce bez smyslu.

Psal jsem permanentně naštvaný. Romský novinář vydal vzpomínky na 90. léta

18.October » Seznam Zprávy
„Chtěl jsem zapsat tu dobu z pohledu Roma,“ říká Patrik Banga o své knize Skutečná cesta ven. Poslechněte si nové vydání podcastu Kulturák, kde novinář a hudebník popisuje devadesátky ze své perspektivy.

Čech bude ředitelem Královské opery v Londýně

18.October » Seznam Zprávy
„Jako kdyby šel Čech trénovat Barcelonu.“ Dirigent Jakub Hrůša se od září 2025 stane novým hudebním ředitelem londýnské Královské opery v Covent Garden.

Modus moriendi literatury (pokračování)

14.October » Revolver Revue
Z rozsáhlého textu Barbory Čihákové o současných pseudohistorických „románech“, jehož první část otiskla Revolver Revue v č. 128/2022 (ukázku z ní zde), přinášíme tentokrát některé pasáže věnované knize Bílá Voda Kateřiny Tučkové a jejím…

Literatura není svatá. V muzeu je důležitá perspektiva živých čtenářů, ne mrtvých autorů

12.October » ČRo
Saša Michailidis se ptá Zdeňka Freislebena, ředitele Památníku národního písemnictví, a Jonáše Zbořila, editora kultury serveru SeznamZprávy, publicisty a básníka. Příští týden se otevře v Petschkově vile v Praze Bubenči Muzeum literatury. Co se v n…

Literatura není svatá. V muzeu je důležitá perspektiva živých diváků, ne mrtvých autorů

12.October » ČRo
Saša Michailidis se ptá Zdeňka Freislebena, ředitele Památníku národního písemnictví, a Jonáše Zbořila, editora kultury serveru SeznamZprávy, publicisty a básníka. Příští týden se otevře v Petschkově vile v Praze Bubenči Muzeum literatury. Co se v n…

Kulturáky ještě nejsou retro. Ale brzy mohou být

12.October » Seznam Zprávy
Každý má svůj kulturák. Někdo v něm zažil maturitní ples, někdo myslivecký bál, někdo skvělé kino. Přežijí kulturní domy i komplikovanou budoucnost? Nebo je to zastaralý nápad, který si nezaslouží přežít?

Restart Startéru. Tečku za jednou érou hitparády neobjevených dělá vítězný klip kapely prazdniny

6.October » ČRo
Jonáš Zbořil a Kuba Kaifosz se s moderováním hitparády neobjevených rozloučili ještě jedním velkým objevem. Jsou jím prazdniny – kapelní trio, pro které se cesta Brno-Praha stala díky výhře ročníku 2021/2022 pomalu každotýdenním chlebem. V pondělí 1…

Originální krimi na Netflixu a další podzimní hity, které si nenechat ujít

4.October » Seznam Zprávy
Koncerty Sigur Rós a Kendricka Lamara, drásavý pohled na Marilyn Monroe na Netflixu nebo švédský filmový hit, jenž vás pobaví i znechutí. Podcast Kulturák připravil kulturní tipy, které vám zpestří celý říjen.

Tato informační stránka o Jonáš Zbořil zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Jonáš Zbořil" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes