15
new stories - click to show

Sofie Krýžová

Related to

Energie zlevňují. Ale tu nejlepší nabídku se zákazníci nemusejí dozvědět

9.April » Seznam Zprávy
Ceny energií stále klesají. Zákazníci však někdy nemají přístup ke všem nabídkám. Někteří dodavatelé totiž neveřejně nabízejí ceny i o 20 procent nižší než na webu.

Policie obvinila podnikatele Světlíka z krácení daní

9.April » Seznam Zprávy
Policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinila ostravského podnikatele Jana Světlíka z krácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Uvedla to v úterý Česká televize (ČT).

Většinu domů v Česku čeká renovace. Unie určila, do kdy je chce bez emisí

2.April » Seznam Zprávy
ANALÝZA. Statisíce obytných domů potřebují zateplit. Aby se tak do roku 2050 stalo, rychlost renovací se musí ztrojnásobit. Jinak Česko nesplní požadavky na energetickou náročnost budov, které stanovuje Evropská unie.

Nová položka na účtu, změna tarifů i posílení sítě. Co přinese sdílení proudu

26.March » Seznam Zprávy
Nový úřad a nová položka na účtu za elektřinu. Už letos pocítí tyto novinky každý spotřebitel. Sdílet elektřinu bude podle šéfa Elektroenergetického datového centra možné od srpna.

Komunitní energetika není baterie. Elektřinu může dokonce prodražit

25.March » Seznam Zprávy
Sdílení elektřiny se blíží. A s ním i nové povinnosti pro dodavatele a distributory elektřiny a zákazníky, kteří se do komunitní energetiky budou chtít zapojit.

Konec moderního obchodování. FB Marketplace se vrací do minulého století

18.March » Seznam Zprávy
Při prodeji použitých věcí uživatelé na Facebook Marketplace častěji nabízejí osobní převzetí zboží. Kvůli podvodníkům se vracejí do doby, kdy se zboží předávalo osobně a platilo se hotově. Ani to ale není bez rizika.

Sousedi mají předčasný konec uhlí vyřešen už několik let. Česko stále neví

10.March » Seznam Zprávy
Jak bude Česko řešit konec uhlí před rokem 2033, se zatím neví. Německo či Polsko, které jsou na výrobě elektřiny z uhlí závislé podobně jako tuzemsko, už mají řešení, jak uhelné elektrárny podržet, několik let připravené.

Česko se bez Tykačova uhlí obejde. S lavinou ale může nastat problém

2.March » Seznam Zprávy
Miliardář Pavel Tykač varuje, že už příští rok uzavře své uhelné elektrárny. Bez nich by se však Česko obešlo. Horší scénář ale může nastat, pokud by se k odstavování přidaly i další zdroje.

Chtějí zpátky výhodnější sazbu pro tepelná čerpadla. Platili by to ostatní

26.February » Seznam Zprávy
Od začátku roku 2024 platí majitelé tepelných čerpadel za regulovanou část elektřiny více než kdy předtím. Asociace pro využití tepelných čerpadel proto bude jednat s Ministerstvem průmyslu a energetickým regulátorem o slevě.

Elton John zase válí. Věci z jeho bytu šly na dračku

23.February » Seznam Zprávy
Málokdo na světě může říct, že byl doma u Eltona Johna. Účastníci zvláštní únorové aukce v New Yorku ano. Dražebníci ze stovek kusů z jeho sbírky vytvořili repliku jeho bytu a ikonické zpěvákovy věci trhaly cenové rekordy.

„Nikdo to nečekal,“ říká expert o překvapivém skoku emisních povolenek

23.February » Seznam Zprávy
Cena emisní povolenky snižuje účty za elektřinu, ale také reflektuje negativní vývoj ekonomiky. Dostala se na nečekaně nízkou hodnotu kolem 50 eur za tunu oxidu uhličitého.

O české energetice rozhodnou dvě křivky. Ani jednu Česko neovlivní

16.February » Seznam Zprávy
Stát má nový plán, který načrtává podobu české energetiky do roku 2050. S koncem uhlí před rokem 2033 však Státní energetická koncepce nepočítá. Výrobci elektřiny z uhlí a těžaři proto volají po doplnění.

Tato informační stránka o Sofie Krýžová zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Sofie Krýžová" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes